De la Champ de Feu
Met al mijn honden deden wij jachttraining, in eerste instantie omdat het een eis van de vereniging was. Later ook meer omdat het was uitgegroeid tot een hobby.
Alle flatcoats hebben het jachtinstinct gewoon in zich, het is wat je ermee doet. Er valt veel uit te halen door met ze te gaan trainen.
Een goede plek en een goede trainer zijn daar wel belangrijk bij. Het is ook wat je wil bereiken, of waar je zelf en de hond het meeste plezier aan beleven. Het kan een ontspannende hobby zijn. Al zijn alle flatcoats anders. Waar de een de grootse moeite mee heeft, zal een ander het met gemak doen.
Ook de moeilijkste onderdelen van de jachttraining kunnen we bereiken door "geduld" en genoeg tijd aan training te besteden. Zeker bij een flatcoat, die kunnen wel eens met alles wat later zijn.


We beleefden al mooie momenten samen met onze hondjes. Zo begon mijn Willem als eerste met de jachttraining. Hij bracht onze Bo uit tot haar C Diploma, later nam ik het van hem over.
Na Bo ging ik met Pam door, daar haalde ik al meer uit, zij was een gedreven hondje meer nog dan onze Bo. Ze was nog geen 2 jaar toen ze haar eerste "africhtings diploma" haalde in België, wat gelijk staat aan SJP B. Ook deed ik met haar al een WT in België.
Daarna met Kiki waar ik ook meerdere africhtings diploma's mee haalde, met Kiki heb ik getraind om Epreuve B te halen, maar door een tragisch ongeluk in Frankijk zijn we voor de wedstrijd naar huis moeten komen.
Later trainden we ook vaker samen met pups uit onze nestjes, en mijn kleinzoon deed 10 jaar mee aan de KWT (Kinder Working Test)
Toen Sten (mijn kleinzoon) 9 jaar werd kreeg hij zijn eerste eigen hond. Waar hij mee op jachttraining ging. Ze hebben samen veel plezier gehad, toch kwam het nooit tot een erkent diploma. Al deed hij er 3 KWT's mee. Nadat Nowy zijn een nestje hier had gehad, wilde ze niet meer werken. Ze had er duidelijk geen zin meer in, en dan moet je haar dat niet meer aan doen.
Ook kon ik mijn gastgezinnen er niet toe dwingen, het moet plezier geven voor alle partijen, er werd wel heel veel mee getraind, bijna alle gasthondjes kregen jachttraining. Toch haalde Nala haar C en later Amy bij hetzelfde baasje, maar ook Lois haalde een C Diploma.
Met Nanu heb ik 9 maanden getraind, toen nam baasje het over, ook Noah deed het leuk op de training.
Wel was altijd voor mij duidelijk dat ze er genoeg passie voor hadden, maar ook vaak zag je dat dit na hun eerste nestje verdween.
Na Kiki kwam Jada, daar ben ik op meerdere plekken mee op training geweest, maar zij was zeker toen ze nog erg jong was, meer met haar neusje bezig. En vond een dummie niet altijd interessant. Uiteindelijk ontwikkelde ze wel steeds meer passie. En haalden we meerdere diploma's.
Jada waar ik zelf, gewoon thuis en in de omgeving mee trainde. Ze haalde haar SJP B in Leek bij de WFRG.
Ondertussen was Willem met Pari begonnen, maar het lukte hem niet om een diploma te halen. Zo kwam het dat ik in Leek met 3 honden naar de wedstrijd ging. Jada, Pari en de toen nog jonge Gilli die het heel leuk vond, maar niets haalde.
Pari daarin tegen haalde de 2 de prijs voor haar B Certificaat. SJP zat er voor haar niet in, ze beet alle eenden stuk.



Pam africhtings dipl.
Samen met hondjes uit een nest trainen in Helden
Kiki trainen voor epreuve in Frankrijk
Sten op zijn eerste KWT
Pam op een WT in Beersen



Sten al heel jong met oma mee, kiki trainen
Sten samen met zijn Nowy
Noah trainen in Helden



Met Nanu was het heerlijk trainen
Jada en achteraan Nanu
Baasje traint Nala

Met Gilli was het makkelijk trainen, maar ze is een erg zachtmoedig hondje. Ze was heel steady, maar niet snel. We hebben wel samen een C Dilploma gehaald.
Door Corona zijn we niet verder gekomen. In die tijd deed ik veel met Kiki Jada Pari en Gilli gelijk trainen, omdat hun leeftijd kort op elkaar waren, daar genoot ik van.
Ondertussen deed ik samen met Sten en zijn Nowy training in België.
Er zaten nu wat meer jaren tussen voordat we weer een nieuw hondje kregen, toen kwam Jojo de dochter van Pari. Zij heeft heel veel meer temperament, is een gedreven jachthond, maar ook een Fiury, die vaak nog getemd moest worden. Voor haar heb ik langer gewacht om voor een Diploma op te gaan, voor B proeven was ze sneller klaar dan de C...Liggen blijven, mooi volgen en terug komen, bleven lang lastig met haar....maar ze zeggen "de volhouder wint"..!


2de plaats B Dipl. voor Pari
Gewoon gezellig samen oefeningen doen
Gilli als pup




4 mei 2025 door Carla
Jojo op de wedstrijd in België
Bij de WFRG in Oostvoorne
Trainen met Jazz


Gilli met de pup test
kiki met eend
Jazz eerste apport

Er was dichterbij een WT in België, en omdat zij daar al langer voor trainde deden we daar ook aan mee. Weken hard gewerkt aan haar voetwerk. Maar die dag begon ze voor het eerst te piepen, ze explodeerde, omdat ze alles te geweldig vond om haar heen. En al het mooie voetwerk, viel die dag tegen. Ondanks dat ze alle dummies binnen haalde. Werd ze flink afgerekend op haar slordig naast me lopen.
Maar al deed ze alles fout op de WT België, (waar de regelementen ook heel veel strenger zijn) het was wel meer dan een goede les voor haar.!
Een maand later haalde ze in Nederland bij de WFRG haar eerste WT Certificaat op B1 Niveau. Ze bracht alle dummies binnen, maar ook daar was ze behoorlijk hevig die dag, zelfs zo erg dat ze me op de proef omver liep. De keurmeester riep toen als ze nu niet die dummie brengt is het afgelopen, dat liet ze zich geen tweede keer zeggen en kwam de dummie mooi afgeven. Daardoor verloor ze veel punten, gelukkig nog wel voldoende.
Nu ben ik ook met onze jongste Jazz begonnen, ze kan al mooi apporteren maar is nog erg jong. Al haalde ze mij wel al meerdere apportjes uit water die ze ook mooi afgaf.


Gilli met eend
Kiki met konijn
Eerste apport van Jazz
Met Nanu was het heerlijk trainen
In September 2024 toen Jojo 3 jaar was, haalde ze meteen haar B Diploma. En omdat wij in België meer voor WT trainen schreef ik haar in voor de WT op B1 Nivea bij de WFRG